کف کاذب برای اتاق سرور

اتاق سرور مکانی است که با در نظر گرفتن مواردی که در استاندارد TIA-942 ذکر گردیده ایجاد میگردد.

جهت انتخاب کف کاذب برای اتاق سرور نکات مختلفی را باید در نظر گرفت،از این رو که شما همکنون در حال مطالعه این مطلب هستید،

قطعا شناخت کافی در خصوص اتاق سرور واهمیت اجرای استاندارد این مکان دارید.

ولیکن با هم مواردی که جهت انتخاب کف کاذب برای اتاق سرور از اهمیت ویژه ایی برخوردار است را مورد بررسی قرار میدهیم.

کف کاذب برای اتاق سرور چه ویژه گی هایی باید داشته باشد؟

مقاومت در برابر فشار های وارده باید در نظر گرفته شود، در استاندارد TIA-942 بارها به این موضوع اشاره شده است که تجهیزاتی مانند کابین های سیستم برق اضطراری- رک های شبکه و همچنین تجهیزات سنگین وزن می بایستی بر روی استراکچر های فلزی و مقاوم نصب گردد و فشاری را بر سیستم کف کاذب وارد نکند،

اما مقاومت کف کاذب باید به گونه ایی باشد که در صورت نیاز به تعمیرات وعبور تجهیزات سنگین وزن آسیبی را به ساختار آن وارد ننماید.

بنابر این سیستم کف کاذب می بایست مقاومتی بالغ بر ۶۰۰ تا ۹۰۰ کیلو گرم بصورت نقطه ایی و۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ کیلو گرم را بصورت گسترده تحمل نماید.

دومین ویژگی را از اهمیت بالایی برخوردار است مقاومت کف کاذب برای اتاق سرور در خصوص نوع پوشش یا همان پوشش نهایی پنل کف کاذب می باشد.

کفپوش های pvc هر چند که دارای خاصیت آنتی استاتیک باشند انتخاب مناسبی برای کف کاذب اتاق سرور نیست.

جابجایی تجهیزات مختلف و همچنین تردد دائمی بر روی سطح این سیستم می توان این مدل کفپوشها را شدیدا دچار سایش و فرسودگی نماید.

خاصیت انتی استاتیک بودن پنل و حتی ساختار می تواند خطرات آسیب رساندن الکتریسیته ساکن را کاهش دهد.بنابراین کف کاذب برای اتاق سرور باید با پوشش نهایی ضد خش وانتی استاتیک در نظر گرفته شود.

جابجایی آسان پنل ها جهت دسترسی با زیرساخت های موجود در زیر کف کاذب و کیفیت پنل می تواند سهولت استفاده را برای کاربران و مدیران اتاق سرور بوجود آورد.

شرایط جغرافیایی محل احداث اتاق سرور نیز بر کارایی این محصول تاثیر فراوانی دارد.

وقتی اقرار است اتاق سرور شما در منطقه ایی احدااث شود که دارای آب وهوایی مرطوبی است ، مقاومت کف کاذب در برابر رطوبت اهمیت پیدا میکند.

البته اگر هم در آب وهوای خشک قصد احداث اتاق سرور دارید قبل از سفارش با مشاوران توانمند کف کاذب نوآوران بصورت رایگان مشورت نمائید.

کاربردی ترین مدل کف کاذب برای اتاق سرور

تولید کف کاذب با مدلهای مختلف بیانگر این است که هر محیطی نیاز به محصول خاص آن منطقه دارد.

شرایط و آب وهوای متنوع کشورمان مصرف کف کاذب را نیز متنوع کرده است بگونه ای که در مناطق جنوب کشور ویا شمال کشور نمیتوان کف کاذب هایی را مورد استفاده قرار داد که مواد تشکیل دهنده ی آن مقاومتی در برابر تغییرات دما و رطوبت ندارند را مورد استفاده قرار داد.

بنابر این یک مدل کف کاذب بصورت مشخص برای شرایط متنوع ومتفاوت آب وهوایی می تواند نیاز مصرف کننده گان را پاسخگو باشد.

با ما تماس بگیرید و شرایط منطقه خود را از نظر آب وهوا شرح دهید تا مشاوران ما بهترین مدل کف کاذب را به شما پیشنهاد دهند.