چرا کف کاذب آلومینیوم منسوخ شده؟

در سال‌های اخیر، استفاده از کف کاذب آلومینیومی که به عنوان یکی از محبوب‌ترین کف‌های کاذب در بازار بود، کاهش یافته است. این موضوع به دلیل چندین علت می‌باشد:

1- مشکلات سلامتی: برخی از کف کاذب آلومینیومی حاوی مواد شیمیایی مضر مانند فرمالدهید و تولوئن بوده و در صورت تنفس آن‌ها، مشکلات سلامتی شامل سردرد، گیجی و آلرژی ایجاد می‌شود. بنابراین،

سازندگان کف‌های کاذب با توجه به این مشکلات، به دنبال تولید کف‌هایی با کمترین میزان مواد شیمیایی مضر بوده و به جای آلومینیوم از موادی مانند PVC و وینیل استفاده می‌کنند.

2- قیمت بالا: استفاده از آلومینیوم در ساخت کف کاذب باعث افزایش قیمت نهایی محصول می‌شود. در حالی که مصرف‌کنندگان امروزه بیشتر به دنبال کف‌های کاذب با قیمت مناسب هستند.

3- مشکلات زیست محیطی: تولید کف کاذب آلومینیومی منجر به تولید زیادی آلومینیوم در زمینه استفاده صنعتی می‌شود که بسیار مصرف کننده انرژی است و همچنین دارای اثرات زیست محیطی منفی

است. بنابراین، به دلیل این مشکلات، استفاده از کف کاذب آلومینیومی به شدت کاهش یافته است.

اکسید شدن کف کاذب آلومینیوم

مشکلات فنی کف کاذب آلومینیومی

1-عدم پایداری سازه بعد از نصب

2-جداشدن زود هنگام کفپوش از روی سطح پنل کف کاذب آلومینیوم

3-اکسید شدن (شوره زدن )

4- قفل شدگی قطعات و عدم امکان رگلاژ و تعمیرات به مرور زمان

5-کم بودن نشیمنگاه پنل روی سازه و امکان سقوط بالا

6- سر وصدای دائمی و غیر قابل رفع کردن سیستم بعد از نصب

کف کاذب آلومینیوم جزئ ابتدایی ترین مدلهای کف کاذب محسوب می شود. با تحولات عظیمی که در صنایع مختلف صورت گرفته است متریال های پر هزینه از چرخه مصرف حذف گردیده اند.

با ظهورتکنولوژی های جدید و پا به عرضه نهادن کامپوزیت های قوی بسیار از محصولات را متحول شده  و پاسخ بهتر،سریع تر وارزان تری را به صنایع داده است.

کف کاذب آلومینیومی، قیمت بالا و کیفیت پایین

با اینکه آلومینوم یکی از فلزات موجود در پوسته زمین است اما نواسان قیمت آن با عوامل زیادی در گیر است.مثلا در دوره کودتای گینه میزان عرضه به شدت کاهش و قیمت بشدت افزایش پیدا کرد.

در حال حاضر، بسیاری از کف‌های کاذب با ترکیبات جدید و بهبود یافته از جمله لایه‌های پایه پلیمری و پوشش‌های ضد خش، ضد آب و مقاوم در برابر سایش عرضه می‌شوند. این کف‌ها با توجه به مزایای آن‌ها، انتخاب مناسبی برای کاربران هستند و به دلیل دوام و مقاومت به عنوان کف‌های جایگزین برای کف کاذب آلومینیومی شناخته شده‌اند.

به علاوه، بسیاری از تولیدکنندگان ساختمانی هم اکنون به سمت استفاده از مواد قابل بازیافت و با اثرات زیست محیطی کمتر روی آورده‌اند. به همین دلیل، استفاده از کف کاذب آلومینیومی که از مواد غیرقابل بازیافت و دارای اثرات زیست محیطی منفی است، به شدت کاهش یافته و به جای آن، کف‌های کاذب سراوینل با قیمت مناسب و با اثرات زیست محیطی کمتر در بازار عرضه می‌شوند.

جایگزین کف کاذب آلومینومی چیست؟

کف کاذب سراوینل جدیدترین نسل کف کاذب و بهترین جایگزین کف کاذب آلومنیوم است. این محصول تولید انحصاری شرکت نوآوران کیان ارتباط پایدار است.جهت ثبت سفارش با شماره مستقیم 09900190083 تماس بگیرید.

ثبت سفارش کف کاذب سراوینل بهترین جایگزین کف کاذب آلومینیومی


بعد از تکمیل اطلاعات فوق و کلیک برروی دکمه ثبت وارسال درخواست ،اطلاعات شما در سیستم متمرکز فروش ثبت می گردد و همکاران ما در کمترین زمان پاسخ را برای شما ارسال می کنند.

0/5 (0 نظر)