کف کاذب فولادی با روکش hpl

در این مطلب به بررسی کفپوش HPL کف کاذب میپردازیم.در انتخاب کف کاذب ،مدل کفپوش هم میتواند اهمیت زیادی داشته باشد.شاید شما مدل خاصی از کف کاذب را انتخاب کرده اید اما نوع کفپوش آن را انتخاب نکرده اید مطالعه این مطلب اطلاعات تکمیلی درمورد کف کاذب با روکش hpl را در اختیار شما میگذارد که چرا این کفپوش پرطرفدار است.

 

HPL چیست؟

HPL مخفف High Pressure Laminate میباشد.از معنی لغوی این عبارت میتوان متوجه شد که اچ پی ال ورقه هایی هست که تحت مقدار معینی فشار تولید میشود.

جنس این ورقه ها از رزین میباشد.

رزین ماده ای چسبناک است هست که از ترکیب چند ماده (با توجه به مورد استفاده آن) تشکیل میشود که تحت تاثیر شرایط خاص بسیار سخت میشود. این ماده هم به صورت مصنوعی و هم بصورت طبیعی وجود دارد.ویژگی خاص رزین این است که در آب حل نمیشود.

رزین خاصیت ضدالکتریسیته را به کفپوش اضافه میکند و باعث تخلیه الکتریسیته ساکن بدن میشود که این مسئله بخصوص در اتاق سرور بسیار مهم میباشد.

مراحل ساخت HPL

HPL از ترکیب لایه های مختلف کاغذ کرافت با رزین فنلی تشکیل شده است .به این صورت که یک لایه کاغذ چاپ شده در بالای کاغذ کرافت قرار میگیرد و این لایه ها همراه روکش نهایی با رزین مخلوط میشوند و تحت فشار زیاد فشرده میشوند و محصول بدست آمده بسیار سخت و مقاوم میباشد.

رزین های مورد استفاده در روند تولید باعث چسبندگی فوق العاده بین لایه های ورق اچ پی ال برگشت ناپذیر است به گونه ای که شرایط جوی و جغرافیایی محیط  تاثیری برروی ورق ها نمیگذارد.

از توضیحات بالا میتوان متوجه شد یکی از دلایل پرمصرف بودن HPL چیست. اچ پی ال ورقه های سخت و محکمی است که در برابر رطوبت مقاوم است و علاوه بر این رزین ویژگی های منحصربفرد دیگری هم به کفپوش اضافه میکند.

 

ویژگی های کفپوش HPL کف کاذب

 • ضدرطوبت
 • ضد الکتریسیته
 • آنتی استاتیک بودن (تمیز و ضد گرد و غبار)
 • ضد حریق
 • ضدخش
 • ضد سایش
 • مقاوم در برابر تردد،اجسام سنگین،مواد شیمیایی

 

این کفپوش به طور معمول در کف کاذب هایی که در مراکز داده و اتاق سرور نصب میشوند،استفاده میشود. به بیانی دیگر در مکان هایی که حجم زیادی از تجهیزات الکتریکی آنجا قرار دارند استفاده میشود و دلیل این امر آنتی استاتیک بودن آن و خاصیت ضد الکتریسیته بودن آن میباشد.این ویژگی همچنین باعث تمییز بودن محیط نیز میشود زیرا HPL گرد و غبار را نیز جذب نمیکند.

ویژگی های بالا و مقاومت بالای اچ پی ال در برابر خش و تردد و اجسام سنگین و سایل چرخدار به دلیل جنس آن و شرایط تولید آن میباشد. همانطور که در بالا عرض شد این محصول تحت فشار زیاد بوجود می آید بنابراین استحکام و مقاومت بالایی دارد.

 

موارد استفاده HPL

 • مراکز داده و اتاق سرور(مقاومت بالا در برابر تردد،وسایل چرخدار،تجهیزات سنگین و… دلایل مناسب برای انتخاب)
 • آزمایشگاه ها(مقاومت در برابر مواد شیمیایی دلیل مناسب برای انتخاب)
 • مراکز تفریحی(مقاومت در تردد دلیل مناسب برای انتخاب)
 • اتاق های فنی
 • آشپزخانه

به طور معمول در طبقه های دسترسی در مراکز داده استفاده می شود و جایی که حجم زیادی از تجهیزات الکتریکی به دلیل توانایی عالی آن برای تخریب الکتریسیته ساکن وجود دارد.

نکات قبل از سفارش

با توضیحات بالا حتما ترغیب شده اید کف کاذب موردنظر خود را با کفپوش HPL سفارش دهید این امر بسیار منطقی میباشد و انتخاب بسیار خوبی میباشد.اما پیشنهاد ما برای شما این است که محل پروژه خود را به صورت کارشناسانه بررسی کنید و در آخر انتخاب خود را قطعی کنید.
برای این کار مشاورین ما در گروه نوآوران در کنار شما هستند.شاید مطالب بالا دلایل بسیار خوبی برای انتخاب اچ پی ال باشد اما همیشه بهترین انتخاب را باید متناسب با شرایط محیط ،سازمان و بودجه درنظر گرفته شده انجام داد.پس شاید بهترین انتخاب دیگران لزوما برای شما بهترین انتخاب نباشد.
همکاران ما در گروه نوآوران شماربهترین ها راهنمایی میکنند.
با ما تماس بگیرید.با لبخند پاسخگوی شما هستیم.
کف کاذب نوآوران یک برند با کیفیت

 

5/5 (3 نظر)